Loading...
Chátrajúce budovy, nedostavané objekty, osamotené pozemky… Banskobystrickými strašiakmi sa zaoberáme pravidelne. Hoci nie sú vo vlastníctve mesta, aj nám záleží na tom, aby raz dostrašili. Tak ako stará autobusová stanica, kde sa v súčasnosti dolaďujú posledné terénne úpravy a začne sa s výstavbou tej novej.

Ďalšie sľuby…

Z uplynulého týždňa tu máme opäť záväzok, že „jama“ pri mestskom úrade do konca budúceho roka zmizne a nahradí ju parkovací dom. Sme zvedaví ako dopadne celý proces konkurzu spoločnosti, ktorá jamu vlastní. Situáciu budeme aj naďalej pozorne sledovať. Ak bude treba, sme schopní byť súčinní a vyjsť majiteľovi pozemku v ústrety. Nateraz sa môžeme uspokojiť aspoň s novým priehľadným oplotením, ktoré uľahčuje šoférom prejazd cez križovatku od Námestia Slobody na Kukučínovu ulicu.

S poslancami rokujeme o odkúpení Domu kultúry

Banská Bystrica je mestom kultúry, sídlom kultúrnych inštitúcií, dejiskom mnohých kultúrnych podujatí, domovom tisícok šikovných študentov, ktorí hľadajú po skončení školy uplatnenie. Využitie Domu kultúry vidíme v rámci príprav projektu Kultúrneho a kreatívneho priemyslu. Ten dáva priestor na rozvoj inovatívnych myšlienok, tvorivosti a umeleckého nadania mladých ľudí. Aktuálne rokujeme s poslaneckými klubmi. Chceme s nimi prediskutovať, či by mal tento niekdajší kultúrny stánok vďaka svojej strategickej polohe patriť do majetku mesta.

No Comments (0)

Leave a Comment

 Previous  All works Next