Loading...

Banská Bystrica, 30. august 2017 – Viac ako tisíc bežcov z trinástich krajín, desiatky štafetových tímov, vyše tristo dobrovoľníkov… Banská Bystrica – Európske mesto športu 2017 sa počas prvého septembrového víkendu stane bežeckým srdcom Slovenska.

Pre všetky vekové kategórie je pripravený bohatý program a možnosť vyhrať atraktívne ceny.  V nedeľu sa o 14.00 hod. na námestí rozhodne o víťazovi nového osobného automobilu. Okrem maratóncov, polmaratóncov a polmaratónskych štafiet na 3 x 7 kilometrov, sa vydajú na trať aj bosí pretekári. V meste pod Urpínom zabojujú o titul Majstra sveta v unikátnom polmaratóne naboso.

Silnou súčasťou maratónskeho víkendu je detský Minimaratón, o ktorý je aj tento rok veľký záujem. Na svoje si prídu nielen deti, ale aj hendikepovaní či mamičky s kočíkmi a lezúni. Na nedeľu máme prihlásených viac ako tisíc účastníkov z trinástich krajín. Oproti minulému roku vzrástla účasť zástupcov z blízkych bežeckých krajín – Čechov a Poliakov, ktorí to k nám nemajú ďaleko a teší nás, že tentokrát sa zapoja aj Portugalci,“ objasňuje za organizátorov Miroslav Štrba.

Maratónska trať vedie ulicami mesta, čo si vyžaduje výluku dopravy po celej jej dĺžke (kompletné obmedzenia dostupné na: https://goo.gl/xrwwQi). Cesty budú úplne uzavreté v nedeľu, 3. septembra 2017 od 8.30 hod. do 14.00 hod.

Úplná výluka dopravy sme zaviedli už druhý rok po sebe, a preto verím, že Banskobystričania sú s týmto modelom zžití. Na dvadsaťjeden kilometrovej certifikovanej trati je deväť možností, kde sa môžu pretekári občerstviť. Trať vyhovuje aj bežcom, ktorí sa opakovane do nášho mesta radi vracajú. Opäť privítame účastníkov z niekoľkých krajín, vrátane kenských bežcov. Je to pre nás vizitka, že trasa, po ktorej bežia spĺňa medzinárodné štandardy,“ hovorí Peter Fabok, jeden z organizátorov podujatia.

Nedeľa, 3. septembra bude v Bystrici patriť aj hokejovej Lige majstrov. Práve v čase dopravných obmedzení sa budú na banskobystrický zimný štadión presúvať fanúšikovia hokeja, rakúsky súper – salzburský EC Red Bull tím i samotní barani. Vedenie mesta preto ešte v pondelok operatívne zvolalo poradu za účasti dopravného inšpektorátu, organizátorov mestského maratónu a odborných útvarov s cieľom nájsť najvhodnejšie riešenie a umožniť všetkým účastníkom komfortne sa dostať na zimný štadión.

Všetkých pozývam na šiesty ročník najväčšej športovej udalosti v našom meste, na Banskobystrický maratón. Teší ma, že podujatie sa z roka na rok rozrastá a získava si nových fanúšikov. Rád by som vyzval Banskobystričanov, aby vyšli do ulíc, prišli k trati povzbudiť pretekárov a užili si jedinečnú atmosféru. Zároveň chcem všetkých poprosiť o trpezlivosť v čase uzávery jednotlivých ciest. Pre fanúšikov hokeja sme zabezpečili bezplatné extra linky mestskej hromadnej dopravy.  Verím, že všetci prežijeme pekný športový víkend,“ hovorí primátor Ján Nosko.

Informácie pre hokejových fanúšikov

Uzávierka platí aj pre miestnu časť Uhlisko, vrátane parkovísk, ktoré využívajú hokejoví fanúšikovia na parkovanie pri Dome kultúry, na Námestí slobody a Bellušovej ulici.

V prípade, že fanúšikovia prichádzajú na hokejový zápas autom, odporúčame im využiť parkovisko Mičinská, ktoré sa nachádza za dočasnou autobusovou stanicou. Dostanú sa naň po ceste I/66 v smere od Brezna, popri novej autobusovej stanici alebo po Majerskej ceste.

Pre napojenie na cestu I/66 je ideálne použiť Severný obchvat – rýchlostnú cestu R1, s výjazdom Banská Bystrica stred na križovatke Rudlová, ďalej smer Cesta k nemocnici, Partizánska cesta, Ul. 29. augusta, I/66, Cesta k Smrečine, parkovisko Mičinská. Alebo použiť výjazd Banská Bystrica východ, pri čerpacej stanici Shell pokračovať po I/66 smer centrum, Cesta k Smrečine až na parkovisko Mičinská.

Najlepší spôsob ako sa vyhnúť dopravným obmedzeniam je nechať auto doma alebo využiť taxislužby. Mesto zabezpečilo extra linky mestskej hromadnej dopravy, ktoré bezplatne dopravia fanúšikov z  Fončordy (12.45 hod. – Mládežnícka otočka), Sásovej (12.45 hod.  – Pieninská ulica) a Radvane (12.45 hod. – Tesco otočka) na parkovisko Mičinská.

Trasy autobusovej linky

Sásová – parkovisko Mičinská – Pieninská otočka, Magurská, Rudohorská horná, Rudohorská dolná, Ďumbierska, Ďumbierska ZŠ, Rázcestie Rudlová, Cesta k nemocnici, Partizánska cesta, 29. augusta, I/66, Cesta k Smrečine, parkovisko Mičinská.

Fončorda – parkovisko Mičinská – Mládežnícka otočka, Moskovská rázcestie, Kyjevské námestie, Nové Kalište, Úrad PV SR, Plážové kúpalisko, Tajovského, Severný obchvat R 1, výjazd Banská Bystrica stred, Cesta k nemocnici, Partizánska cesta, 29. augusta, I/66, Cesta k Smrečine, parkovisko Mičinská.

Radvaň – parkovisko Mičinská – Tesco otočka, Zvolenská cesta, R 1,  Severný obchvat R 1, výjazd Banská Bystrica stred, Cesta k nemocnici, Partizánska cesta, 29. augusta, I/66, Cesta k Smrečine, parkovisko Mičinská.

No Comments (0)

Leave a Comment

 Previous  All works Next